Home / Aparatul propriu

Aparatul propriu

APARATUL PROPRIU AL PRIMARULUI

     DEACU COSTICĂ  – Primar

13240725_1026728330756585_8889451158131343007_n

Absolvent al Universității ”Ștefan cel Mare” Suceava

Facultatea de Silvicultură

Domeniul: Silvicultură

Specializarea: Silvicultură

BANEA AURELIAN Viceprimar

Absolvent al Universității ”Dunărea de Jos” Galați

Facultatea de Nave și Inginerie Electrică

Domeniul: Construcții Navale

Specializarea: Inginerie Construcții Navale

Absolvent al Universității din București

Facultatea de Matematică și Informatică

Specializarea: Matematică

Acriș Dumitru – Secretar comuna Jijila

Absolvent al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” Iaşi

Facultatea de Drept

Specializarea: Drept

Licenţiat în Ştiinţe Juridice.

Absolvent al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” Iaşi

Master: Guvernare Modernă şi Administraţie Publică

Deacu Alexandrina Administrator public

Absolventă a Universităţii „Dunărea de Jos” Galaţi

Facultatea de Drept

Domeniul: Ştiinţe administrative

Specializarea: Administraţie publică

Licenţiată în Ştiinţe Administrative

Sima NicoletaConsilier, Stare Civilă

Absolventă a Universităţii „Dunărea de Jos” Galaţi

Facultatea de Ştiinţe Economice şi Administrative

Domeniul: Ştiinţe administrative

Specializarea: Administratie publică

Licenţiată în Ştiinţe Administrative. 

Vasile MarioaraInspector, contabilitate

Absolventă a Universităţii  „Spiru Haret” Bucureşti

Facultatea de Management Financiar Contabil Constanţa

Specializarea: Contabilitate şi informatică de gestiune

Licenţiată în Ştiinţe Economice. 

Dorobanțu AngelicaInspector, contabilitate

Absolventă a Universităţii  „Ovidius” din Constanța

Facultatea de Științe Economice

Domeniul: Marketing

Specializarea: Marketing

Licenţiată în Ştiinţe Economice. 

Enache Viorel Consilier, Resurse umane

Absolvent al Universităţii „Andrei Şaguna” Constanţa

Facultatea de Drept şi Ştiinţe administrative

Specializarea: Drept

Licenţiat în Ştiinţe Juridice.

Mihai Ina Gabriela Inspector, Urbanism, Amenajarea Teritoriului, Administrarea Domeniului Public și Privat

Absolventă a Universităţii din București

Facultatea de Geografie

Domeniul: Geografie

Specializarea: Planificare Teritorială

Caluschi IonInspector, Registrul Agricol

Absolvent al Universităţii „Dunărea de Jos” Galaţi

Facultatea de Drept

Domeniul: Ştiinţe administrative

Specializarea: Administraţie publică

Licenţiat în Ştiinţe Administrative.

Drăgoiu Dumitra Referent, Registrul Agricol

Absolventă a Liceului Industrial Tulcea

Profil: Industrial Agricol

Meseria: Agronom

Rîcă Rodica Inspector, Registrul Agricol

Absolventă a Universităţii „Dunărea de Jos” Galaţi

Facultatea de Inginerie din Brăila

Domeniul: Inginerie economică

Specializarea: Inginerie economică în domeniul mecanic

Geru Natașa Inspector, Impozite și Taxe

Absolventă a ”Spiru Haret” din București

Facultatea de Științe Juridice și Administrative

Domeniul: Ştiinţe administrative

Specializarea: Administraţie publică

Licenţiată în Ştiinţe Administrative.

Duduță Violeta Inspector, Protecție Civilă și Situații de Urgență

Absolventă a Universităţii „Dunărea de Jos” Galaţi

Facultatea de Științe Juridice, Sociale și Politice

Domeniul: Științe Administrative

Specializarea: Administraţie publică

Licenţiat în Ştiinţe Administrative.

 Chiriac GicuReferent

Absolvent al Liceului Industrial Măcin

Profil: mecanic

Diplomă de bacalaureat.

Necula Janina Elena –  Asistent medical comunitar

Absolventă a Grupului Şcolar Sanitar „Ana Aslan” Brăila

Profil: Asistenţă Medicală Generală

Domeniul: Sănătate şi asistenţă pedagogică

Certificat de membru – Ordinul Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România

Geru Stela  –  Asistent medical comunitar

 Absolventă Facultății de Teologie Ortodoxă București

  Specializarea: Patrimoniul Cultural Restaurare

  Licențiată în Teologie- Arte Plastice

Alecu Liliana   – Bibliotecar

Absolventă a Universităţii „Spiru Haret” Bucureşti

Facultatea de Ştiinţe Juridice şi Administrative Braşov

Specializarea: Administraţie publică

Licenţiată în Ştiinţe Administrative.

Retea IonelDirector, Căminul Cultural

Absolvent al Universităţii „Spiru Haret” Bucureşti

Facultatea de Muzică

Specializarea: Pedagogie muzicală

Licenţiat în Muzică.

 Hagighiol Gabriela – Consilier, Relații cu publicul

Absolventă a Universităţii „Spiru Haret” Bucureşti

Facultatea de Limba şi Literatura Română

Specializarea: Limbă şi Literatură Română, Limbă şi Literatură Engleză

Licenţiată în Filologie.