Home / Noutati / Anunț public privind decizia Etapei de încadrare

Data publicării: 31.01.2024

Anunț public privind decizia Etapei de încadrare

U.A.T. COMUNA JIJILA anunță publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare de către A.P.M Tulcea, prin continuarea procedurii privind emiterea aprobării de dezvoltare în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul: ”Modernizare și extindere sistem de alimentare cu apă potabilă în satele Garvăn și Jijila, comuna Jijila, județul ‘Tulcea” propus a se realiza în intravilanul și extravilanul comunei Jijila, satele Jijila și Garvăn, județul Tulcea.

Proiectul deciziei de încadrare și motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul A.P.M Tulcea, strada Isaccei, nr. 73, etajul 3, municipiul Tulcea, în zilele de luni până joi între orele 08.00-16.30 și vineri între orele 08.00-14.00, precum și la următoarea adresă de internet: http://apmtl.anpm.ro.

Publicul interesat poate înainta comentarii/observații la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunțului pe pagina de internet a A.P.M Tulcea.

Comunicat – audiențe Avocatul Poporului în luna Iunie 2024

În data de 27 iunie 2024, reprezentanții instituției Avocatul Poporului și Avocatul Copilului -Biroul Teritorial …